BLOG
Dijital Dünyada Yaratıcılığın Sınırı Yoktur!
GERİ DÖN
Mobil Yazılım & Mobil Uygulama Hakkında
Mobil Yazılım & Mobil Uygulama Hakkında

Günümüz dünyasında gelişen teknoloji ile her geçen gün büyüyen mobil uygulama / mobil yazılım dünyasında başarıyı getiren sebepler, kullanıcı memnuniyeti, faydasallık ve sadelik olarak öne çıkıyor.

En iyi mobil uygulamalar, kendilerine başarı sağlayacak bazı tuhaf ve ilgi çekici yollar deniyor.

Günümüzde hemen hemen herkes akıllı telefon kullanıyor. Akıllı telefonları bu kadar önemli kılan en önemli terim ise tartışmasız mobil yazılımlardır. Bazı araştırmalar, mobil uygulamaların kullanımının telefon kullanımından bile daha önemli olduğunu bizlere söylüyor.

Kullanıcıların her an yanında olan ve akılcı çözümler yaratan araçların çoğaldığı bu zamanlarda, uygulama geliştiriciler de bu durumu mühim bir fırsat olarak görmeliler. Takriben 6 yıl önce Apple tarafından piyasaya sürülen uygulama mağazası sayesinde hızla yükselen mobil uygulama pazarı, Google Play ile birlikte ivme kazanmaya devam ediyor.

Mobil yazılımlar pazarında başarılı olmada en mühim etken ise kullanıcı memnuniyetini en iyi şekilde yaratmaktan geçiyor. Kullanıcıların isteklerini ve geri dönüşlerini doğru inceleyen ve buna göre ürün tasarlayan uygulama geliştiricileri başarılı oluyor ve en iyi mobil uygulamalar arasına kolayca girebiliyorlar.

Birkaç örnekle dünyada ses getirmiş en iyi mobil uygulamalardan bazılarının sırlarını sizlerle paylaşalım:

Instagram;

Instagram’ın kurucusu Kevin Systrom uygulamanın herkese açılmasından önce bazı teknolojik bloggerları ve dijital trendler konusunda etkisi yüksek kişileri mobil uygulamanın test sürümünü denemeye teşvik etti.

Instagram’ın çok kısa bir sürede bu kadar kişiyi etkilemesindeki bir diğer unsur da o dönemin kamera açısından en iyi özelliklere sahip telefonu iPhone 4’ün, satışa sunulmasının hemen sonrasında ortaya çıkması oldu.  

Snapchat;

Snapchat kurucuları, Stanford Üniversitesi’nde arkadaşları ile dedikodu yaparak yayılmasına çokça katkıda bulundular. Ama buna rağmen uygulamayı kullanan kitlenin yaş aralığı daha küçük olan liseliler arasında popüler bir anlam ifade edene kadar mühim derecede bir yükseliş kaydedememişti.

Bir kullanıcı birden çok kişiye bir “snap” yolladığında herkes ayrı ayrı kendine özel mesajmış gibi alabiliyordu. Uygulamanın bu özelliği sayesinden kullanıcılar kendilerini özel hissettiler. Bu nedenle Snapchat, gençler arasında önemli bir sosyal medya mecrası olmayı başardı.

Mobil kullanımının aşırı derecede fazlalaşması ile büyüyen ve hız kazanan mobil uygulama / mobil yazılım pazarı her gün yeni uygulamaları bünyesine katmaya devam ediyor. 

BAĞLANTIDA KALIN
10LINEMEDIA
Biz 10Linemedia olarak Türkiye’de online reklam ve pazarlama sektörüne yenilikler getirmeyi hedefleyerek yola çıktık. Stratejimiz ile reklam ve pazarlama bütçenizi maksimum verimle kullanıyor ve reklam geri dönüş oranlarınızı yükseltiyoruz.