BLOG
Dijital Dünyada Yaratıcılığın Sınırı Yoktur!

Web Analizi

Günümüzde internetin ve iletişim araçlarının her gün biraz daha gelişmesi, yenilenmesi sayesinde daha önceden bilgi edinme, zaman geçirme ve eğlence aracı olarak kullandığımız internet ile şimdi bütün işlemlerimizi yapabiliyoruz.

Dijital Medyada Renklerin Dili

Sosyal ve dijital medyada renkleri doğru kullanan kazanıyor. Sosyal medyada paylaşılan görselli paylaşımlar daha fazla dikkat çekiyor, görselli dikkat çekici kılan şeyler ise renkler.

Mobil Uygulama

Gün içerisinde en çok kullandığımız şey olan akıllı telefon ve tabletlerimiz gibi cihazlarımızın olmazsa olmazı mobil uygulamalardır. Mobil cihazlarda çalışması için tasarlanmış yazılımlara “Mobil Uygulama” denir.

Tipografi

Tipografi Robert Bringhurst’a göre: “Tipografi, insanların konuştuğu dili uzun ömür ömürlü bir formata dönüştürme sanatıdır.” Tipografi artık her alanda karşımıza çıkmaktadır. Özellikle reklam amaçlı tasarımlarda, verilmek istenen m...

2D-3D Animasyon

Animasyon, hareket ve görüntü yaratmak için ve bir anlatım biçimi olarak teknik açıdan ele alındığında canlandırma sanatının aslında anlatım aracı olarak kullanıldığını söyleyebiliriz.

Web Arayüz Tasarımı

“Tasarlamak, basitçe/sadece bir araya getirmek, sıralamak ve hatta düzenlemekten çok daha fazlası; anlam ve deger katmak, aydinlatmak, sadelestirmek, açıklamak, değiştirmek, yuceltmek, abartmak, ikna etmek ve belki de eğlendirmektir...