BLOG
Dijital Dünyada Yaratıcılığın Sınırı Yoktur!
GERİ DÖN
Web Yazılım ve Web Yazılım Dilleri
Web Yazılım ve Web Yazılım Dilleri

Web Yazılımı en basit şekilde açıklayalım: Web sunucuları içerisinde çalıştırılarak, web sitesinin tüm özelliklerinin oluşturulmasına web yazılım denir. Web yazılımı server dediğimiz sunucular üzerinde işlem gerçekleştirir ve gerekli tüm bilgiler internet dünyasına aktarılır. Ayrıca başka bir deyimle web sitelerinin arka planında çalışan bir kod sistemidir.

Tüm dünyada software kelimesi, web yazılımın ortak kullanım ismidir. Web yazılım ile ilgili en mühim konu ise programlama dilidir. Programlama dili bilgisayara ne yapılmasını ileten komuttur.

Web yazılım projelerinde C#, VB.NET, PHP, JAVA, ASP.NET, XML gibi yazılım dilleri kullanılıyor. Sistem, software cihaz dilini normal yazı diline çevirme işlemini yapıyor.

Türkiye’de en fazla kullanılan PHYTON VE PHP web dilleridir. Bir web sitesi farklı kodlama dilleri ile zengin hale getirebiliyor.

Yazılımın, özgün kodlanan yazılımlar ve uygulama yazılımları olmak üzere iki farklı şekli var. Özgün kodlanan kişinin talebine göre yapılan sistemdir. Uygulama yazılımları ise aynı zamanda işletim sistemleridir. Yazılımlar; programlardan, yardımcı programlardan ve veri kaynak dosyalarından oluşurlar.

Gelişmiş web yazılımları, dünyada birçok kişinin aynı anda aynı web sitesini kullanabilme olanağını ve kullanıcıların sayfaları birebir etkileşimli olarak kullanmalarını sağlıyor.

Günümüz internet aleminde farklı sektörlerde kullanılması amacıyla birçok açık kaynak kodlu web yazılımı geliştiriliyor.

BAĞLANTIDA KALIN
10LINEMEDIA
Biz 10Linemedia olarak Türkiye’de online reklam ve pazarlama sektörüne yenilikler getirmeyi hedefleyerek yola çıktık. Stratejimiz ile reklam ve pazarlama bütçenizi maksimum verimle kullanıyor ve reklam geri dönüş oranlarınızı yükseltiyoruz.