BLOG
Dijital Dünyada Yaratıcılığın Sınırı Yoktur!
GERİ DÖN
Video İçerikleri Hazırlarken Yapılması Gerekenler Nelerdir?
Video İçerikleri Hazırlarken Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Dijital pazarlamanın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, ‘’Video İçerikler’’ bu yazımızın konusu. Video içerikler, isminden de görüldüğü üzere müşteriye sunulmak istenen iletinin sosyal medya mecralarında öne çıkarılan kısa bir tanıtım filmi ile hedef kitleye ulaşmasını sağlayan renkli ve ilgi çekici içeriklerdir.

Peki, neler yaparak daha etkili bir video içeriği hazırlayabilirsiniz?

Markanız için bir video içeriği oluştururken, kullanıcıların Instagram ve Twitter’da haber akışı üzerinde günde ortalama 82 video ile karşılaştıklarını unutmayınız. Bu videoların ise neredeyse 20 adedi reklamlı içeriklerden oluşuyor. Bu sebeple videonun başladığı ilk 3 saniye önemli bir hal alıyor. Yapılan istatistiklere göre ortalama 1 dakikalık bir videonun, ilk 7 saniyesini izleyen kullanıcıların videonun hepsini izleme olasılığı da artıyor.

Bunların yanında, alışılmış bir görselden farklı olarak video içerikleri ile müşterilerden sizin için daha fazla vakit ayırmalarını talep ettiğinizi unutmayınız. 1 dakikalık bir video içeriği oluştururken projeye 60 farklı içerik olarak yaklaşmanız bu durumu avantajlı hale getirmenize yardımcı olur.

Video içerikleri bilgilendirici ve eğlenceli olması sizin yararınıza olur. Bunun yanında, Facebook reklam yöneticisinde yer alan hareket butonlarından hedefinize uygun olanı seçmeniz, video içeriğine zarar vermemiş olur.

Kullanıcının içeriğe dahil edildiği içerikler daha fazla erişim ve etkileşim alıyor. Örnek vermek gerekirse, eski müşterilerin içten röportajları veya videonun hedef kitlesi doğrultusunda duygusal yönlerine vurgu yapması; hem etkileşimi ve hem de marka imajınızı pozitif şekilde etkiler.

En çok izlenilen ve ilgi gören video çeşitlerinin arasında ‘Nasıl-Yapılır?’ videoları da bulunur. Konunuzla ilgili bir ‘Nasıl-Yapılır?’ videosu oluşturarak, hem müşterilerinize yardımcı olup hem de ürününüzün tanıtımını yapabilirsiniz.

BAĞLANTIDA KALIN
10LINEMEDIA
Biz 10Linemedia olarak Türkiye’de online reklam ve pazarlama sektörüne yenilikler getirmeyi hedefleyerek yola çıktık. Stratejimiz ile reklam ve pazarlama bütçenizi maksimum verimle kullanıyor ve reklam geri dönüş oranlarınızı yükseltiyoruz.