BLOG
Dijital Dünyada Yaratıcılığın Sınırı Yoktur!
GERİ DÖN
SEO (Search Engine Optimization) Nedir?
SEO (Search Engine Optimization) Nedir?

Son zamanlarda adını hemen hemen herkesten duyduğumuz, iş imkânı içinde oldukça gelişen bir alan olan SEO (Search Engine Optimization) arama motorlarıyla ilgili bir uygulamadır. Bir web sitesinin arama sıralamasındaki yerinin oluşmasını sağlar. Bu da aramalardaki sıralamayı yükseltmeyi hedefler.

SEO’nun amacı, web sitelerinin arama motorlarındaki sıralamasını belirlemektir. Site içi hareketlerini arttırmaktır. Arama motorlarında ilk sırada olmak çok büyük avantajdır ama yeterli değildir. Önemli olan siteyi ziyaret edenlerin sitede ne kadar kaldıkları ve aradıklarını bulabilmeleridir. Kullanıcıyı sitede daha uzun tutmak için Google Analytics analiz ve sayaç sistemin kullanılması şarttır.

SEO’nun bir diğer avantajı ise, doğru hedef kitleye ulaşabilmesi. Hedef kitleye yapıldığı zaman ürün satışınızın artması, tanınmanız ve online itibar yaratmanız kolaylaşır. SEO markayı mağaza ve reklam giderlerinden kurmaya, marka değerini, ulaşılabilirliğini, bilinirliği arttırmaya, hedef kitle ile etkileşim yaşamanıza, hedef kitlenizi kat ve kat arttırmanıza yardımcı olur.

Hedef kitleye yapıldığı zaman ise, marka kullanıcılar tarafından daha fazla benimsenir. Hedef kitlenin şikâyetlerine, önerilerine açık olduğunu gösteren firmalar daha fazla güven kazanır. Ziyaretçi ihtiyacı olan bir ürünü arama motoru sayesinde bulabiliyor. Ve ilk sırada çıkan siteye güveniyor, onu tercih ediyor. Sonrasında site ya da marka kullanıcının ihtiyaçlarına cevap veriyorsa satın alma gerçekleşiyor. İşte tam bu anda SEO’nun ne kadar gerekli olduğunu anlayabiliyoruz.

SEO analizleri, kullanıcıların hedeflerini ve isteklerini belirler. Önemli olan doğru anahtar kelimeyi bulmak ve o doğrultuda oluşturulan içeriklerdir.

BAĞLANTIDA KALIN
10LINEMEDIA
Biz 10Linemedia olarak Türkiye’de online reklam ve pazarlama sektörüne yenilikler getirmeyi hedefleyerek yola çıktık. Stratejimiz ile reklam ve pazarlama bütçenizi maksimum verimle kullanıyor ve reklam geri dönüş oranlarınızı yükseltiyoruz.