BLOG
Dijital Dünyada Yaratıcılığın Sınırı Yoktur!
GERİ DÖN
Google Plus ile SEO’nuzu Güçlendirme Yolları
Google Plus ile SEO’nuzu Güçlendirme Yolları

Google Plus aslında bir sosyal medya mecrasından daha fazlası. Ek olarak bir web sitesinin sıralamasının Google arama motorunda öne çıkmasında yardımcı olacak bir araç olarak da kullanabilir.

Yapılan yeni güncellemeler ile Google Plus dijital pazarlamanın ve bloggerların SEO planlarının bir parçası haline geldi.

Peki Google Plus’un ne faydası var?

Google bu platformu, insanları iletişim ağında birleştiren ve web sitenizin aramalarda üst sıralarda çıkmasına yardımcı olmak için tasarlanmış bir sosyal medya platformu olarak tanımlıyor.

 

Google Plus’a özgü içerik yaratmak için 4 yöntem var:

İçerik pazarlamacılar, içeriklerini kendileri ile optimize etmek için Google Plus hesaplarını kullanıyorlar. İş sektörünüz hakkında kaliteli ve özgün içerikler üretmek arama motorlarının sizi kendi alanınızda tecrübeli olarak tanımlamasına yardımcı olur. Bunu başarabilmek adına içeriğiniz her daim iş konunuzla ile alakalı olmalı.

Google Plus’ın temel amacına değinirsek eğer; sosyal profillerinize kaliteli içerik yayını entegre ederek kullanıcı tecrübesini geliştirmek. Sizden beklenen şey ise okuyuculara fayda sağlayabilecek ilgi çekici ve güncel içerikler paylaşmanız.

 

Google Plus profilinizi optimize edin:  Olabildiğince Google profilinizde istenen bütün zorunlu alanları doldurun. Profil fotoğrafı, web sitesi linki, iş detayları ve tanımınızı ekleyin. Eğer mümkünse güvenilirliğinizi yükseltmek için hesabınızı Google’dan onay butonu talep edin.

 

Google Plus sayfanızı web sitenize ve sosyal medya uzantılarına bağlayın: Google Plus sayfanızı direkt olarak web sitenize koymak arama motorunun web sitenizi Google Plus profiliniz ile optimize olmasını kolay hale getirir. Sayfanızın kodunun bir parçasını kullanın ve Adwords kampanyanıza bağlayın. Google Plus işaretini veya  +1 butonunu kullanmak da web sitenizin tanımlanabilmesini kolaylaştırır.

 

Kaliteli içerik paylaşma konusunda düzenli ve devamlı olun: Kullanıcılara yarar sağlayan kaliteli içerik paylaşarak onlarla bağlantı kurduğunuzda sizi takip etme ihtimalleri daha fazla olur. Yukarıda da söylediğimiz gibi bu tarz kaliteli ve özgün içerikler, arama motorlarında da yukarılarda yer almanızı sağlar.

 

İçeriklerinizin ilgi çekici olmasını özen gösterin: Paylaşımlarınızın ilgi çekici olması için, kullanıcılarınızın yaşadığı sorunlara odaklı olmasına dikkat edin.

 

Google Plus kodu nedir?

Google Plus kodu Google Plus sayfanızdaki fotoğraflarını arama motorunda gösteren bir koddur.

 

Kodunuzu optimize etmenin yararları ise:

• İçerikleriniz adına daha fazla güvenilirlik ve kurumsallık oluşturabilirsiniz.
• Kullanıcıların ilgisini çekebilir ve takipçi sayınızı çoğaltabilirsiniz.
• Kişisel markanızı / web sitenizi yaratmanız için güzel bir araç olabilir.

 

Google Plus, SEO ve içerik pazarlama adına önemli bir mecra olma yolunda ilerliyor. Bu bağlamda hızlıca yol almanız ve rakip markalarınızdan eksik kalmamanız için SEO ve içerik pazarlama planınıza mutlaka Google Plus’ı dahil etmeniz gerekiyor.

BAĞLANTIDA KALIN
10LINEMEDIA
Biz 10Linemedia olarak Türkiye’de online reklam ve pazarlama sektörüne yenilikler getirmeyi hedefleyerek yola çıktık. Stratejimiz ile reklam ve pazarlama bütçenizi maksimum verimle kullanıyor ve reklam geri dönüş oranlarınızı yükseltiyoruz.