BLOG
Dijital Dünyada Yaratıcılığın Sınırı Yoktur!
GERİ DÖN
Periscope Nedir? Nasıl Kullanılmalıdır?
Periscope Nedir? Nasıl Kullanılmalıdır?

Periscope’u duymayan kaldı mı? Nedir peki Periscope?

Twitter’ın canlı yayın video uygulamasıdır. Mobil uygulamalar arasında önemli bir yer edindiği apaçık görülüyor. Çok kısa bir zamanda popülerlik elde etti ve üreticilerinin söylemi ile “Başkasının gözünden dünyayı keşfetme fikrini benimseyen birçok kullanıcı’’yı temsil ediyor.

Periscope, bir spor müsabakasından tutun siyasal protestolara kadar dünyadaki birçok mühim olayı canlı olarak izlemenizi ve yayın gerçekleştirmenizi sağlıyor. Ayrıca birçok Dijital Ajans kendi markalarına bu deneyimi yaşatmaya başladılar bile.

Periscope nasıl çalışıyor?

Akıllı telefonlardan, laptoplardan, mobil uygulamadan veya Twitter’ın kendi sitesi üzerinden izlenebiliyor. Yayın öncesi, yayın sürecinizle ilgili olarak ekranın sağ alt kısmında bulunan insan butonuna basarak kitlenizi seçebiliyor veya diğer bir seçenek olarak Periscope’ta yer alan herkese yayın yapabiliyorsunuz.

Kamera ikonuna tıklayıp, yayınınız ile ilgili konuyu başlığa yazıp çıkışa tıklıyorsunuz. Yayının reklamını yapmak istiyorsanız eğer, Twitter ikonuna tıklayın.

Yayınlarınız bitse bile, Periscope yayınları kaydettiği için dünyanın her bölgesinden her an izlenmeye devam ediyorsunuz. Bu özellik, birçok kişi veya marka için avantajlı bir özellik. Çünkü kullanıcılar, yalnızca markanın yaptığı etkinlikleri değil bu etkinliklerin kamera arkası görüntülerini de kolaylıkla izleme şansına erişiyorlar.

Periscope nereden indirilir?

Öncelikle Periscope kullanabilmeniz için bir Twitter hesabınız olması gerekiyor. AppStore veya Google Play’den indirebilirsiniz.

Öngörülere göre, markaların imajını geliştirmesinde ve takipçilerle arasında bir samimiyet/bağ oluşturmasında Periscope’un pozitif bir etkisinin olacağı kesin gözüyle bakılıyor. Ayrıca Snapchat ve WhatsApp gibi çok büyük ses getireceği ön görülüyor. Hep birlikte bu öngörülerin ne denli gerçekleşeceğini göreceğiz. Bakalım Periscope vazgeçilmez bir uygulama olacak mı?

BAĞLANTIDA KALIN
10LINEMEDIA
Biz 10Linemedia olarak Türkiye’de online reklam ve pazarlama sektörüne yenilikler getirmeyi hedefleyerek yola çıktık. Stratejimiz ile reklam ve pazarlama bütçenizi maksimum verimle kullanıyor ve reklam geri dönüş oranlarınızı yükseltiyoruz.