BLOG
Dijital Dünyada Yaratıcılığın Sınırı Yoktur!
GERİ DÖN
Pazarlama Otomasyonunun Faydaları
Pazarlama Otomasyonunun Faydaları

Pazarlama otomasyonu, hedef müşterilerinizle doğru mecralarda ve uygun metinler aracılığı ile iletişime geçmenizi sağlayarak satın almanın tamamlanmasına yardımcı olan bir pazarlama faaliyetidir.

Pazarlama stratejilerinin hedefi; sunulan ürün ya da hizmetin farkındalık yaratmasını sağlamaktır. 

Bu konuda başarılı olmak için sıkı bir çalışma gerekiyor. Ayrıca pazarlama otomasyonu, insan eli değmeden bir şeyleri yapmak anlamına geliyor. Online platformların kendine özgü yapısı, bu iki kavramın birlikte kullanıldığı bir dijital alemi de beraberinde getirmiş oldu.

Pazarlama otomasyonu ile bütün bilgileri bir araya getirebilir, potansiyel veya mevcut müşterilerinizin isteklerini otomatik olarak kişiselleştirilebiliyorsunuz.

İçeriğin bir ölçü içinde kişiselleştirilmesi ve içerikle etkileşime girme yollarına dayanan zeki etkileşim yolları, pazarlama otomasyonunun odak noktasında yer alıyor.

IBM,  Salesforce, Adobe ve Oracle gibi yazılımda dünya devi markalar açısından pazarlama otomasyonu, önemli bir kazanç kaynağı haline geliyor. Etkisi ve etkileşimi çok kuvvetli oluyor. Bu yüzdendir ki pazarlama otomasyonu yazılım uygulamaları, pazarlamacılar arasında oldukça trend haline geliyor.

Pazarlama otomasyonunda yapılması gereken önemli olgular var. Bunların başlıcaları;

-Metin kişiselleştirmek.

-Akıllı etkileşim kurmak.

-Bağlantı - ilişki gerçekleştirmek.

-Öngörüsel analizler hazırlamak.

Dijital platformlar üzerinden hedef kitlenize ulaşmanız ve bu platformlarda doğru nokta atışı atmanız için pazarlama otomasyonu size çok fayda sağlıyor. Satın alma sürecinde potansiyel müşteriyle en iyi etkileşimi sağlamak ve bu süreci başarılı şekilde tamamlamak için bu yola başvurabilirsiniz.

BAĞLANTIDA KALIN
10LINEMEDIA
Biz 10Linemedia olarak Türkiye’de online reklam ve pazarlama sektörüne yenilikler getirmeyi hedefleyerek yola çıktık. Stratejimiz ile reklam ve pazarlama bütçenizi maksimum verimle kullanıyor ve reklam geri dönüş oranlarınızı yükseltiyoruz.