BLOG
Dijital Dünyada Yaratıcılığın Sınırı Yoktur!
GERİ DÖN
Mobil Yazılım
Mobil Yazılım

Markaların kurumsal kimliklerini, vizyon ve misyonlarını temsil ettikleri ve kendilerini halka tanıttıkları web siteleri çok önemlidir. Kullanıcı, müşteri marka hakkında araştırma yaparken mutlaka web sitelerini inceliyor. Eğer site insanlara geri bildirim olarak olumlu bilgi ve güven veriyorsa o markaya güveniyorlar. Markalar için müşteri çekmenin bir numaralı önceliği iyi bir web sitesine sahip olmaktan geçer.

Artık internetin her yerden çok kolay ulaşılır olması ve mobil cihazların her geçen gün biraz daha gelişmesi mobil yazılımları şirket sahiplerine kaçınılmaz kıldı.  Bir site için yazılımın ne kadar önemli olduğunu daha burada önce anlatmıştık, doğru navigasyon, doğru renk ve tasarım her zaman müşteriyi çeker.  Mobil cihaz kullanıcılarının da artması sonucunda artık çok az insan bilgisayardan araştırma yapıyor. Herkes elinin altında her an ulaşabileceği mobil cihazlarından erişim sağlıyor. İşte bu yüzden de mobil yazılım ve tasarımın önemi artıyor. Bir markanın, ürünün web yazılımı ne kadar güçlü ise, mobil yazılımı da güçlü olmalı.  Artık online işlemler adı altında bütün işlerimizi telefonumuzdan yada mobil cihazlarımızdan halledebiliyor, hem zamandan hem de internetin hızından yararlanmış oluyoruz.

Mobil yazılımı kötü olan sitelere kullanıcılar bir daha geri dönmüyor, başka sitelere yöneliyorlar. Buda markanın müşteri kaybetmesine ve siteye bir daha geri dönmemesine sebep oluyor.  Aynı web sitesindeki gibi mobilde de kullanıcılar, müşteriler sayfa açılmasını beklemek, yanlış sayfalara yönlendirilmek, açılmayan linkler ve sürekli geri gel butonuna tıklamak zorunda kalan yanlış navigasyonlar istemiyorlar.  En kısa ve kolay şekilde işlemlerini halletmek istiyorlar. Mobil yazılımda dikkat edilmesi gereken başka bir unsur ise, mobil ekran boyutları, bilgisayara göre daha ufak olduğu için sitenizi en baştan yaratırken responsive olarak oluşturmanız size çok büyük kolaylık olacaktır. Web siteniz nasıl sizi müşteriye tanıtmak ve halkın isteklerini öğrenmek, karşılamak için size büyük getiriler sağlıyorsa, yapacağınız web yazılım size aynı avantajları sağlayacaktır.

Mobil yazılım ile şirketinizin tanıtımlarınızı ve satışlarını arttıracak yazılımlar geliştirebilir böylece müşterilerle olan ilişkinizi sağlamlaştırabilirsiniz.  Son zamanların popüler yayınlarından olan mobil dergi, gazete ve haber uygulamaları geliştirebilir,  çok fazla kullanıcıya hitap edebilirsiniz.

 

BAĞLANTIDA KALIN
10LINEMEDIA
Biz 10Linemedia olarak Türkiye’de online reklam ve pazarlama sektörüne yenilikler getirmeyi hedefleyerek yola çıktık. Stratejimiz ile reklam ve pazarlama bütçenizi maksimum verimle kullanıyor ve reklam geri dönüş oranlarınızı yükseltiyoruz.