BLOG
Dijital Dünyada Yaratıcılığın Sınırı Yoktur!
GERİ DÖN
Mobil Uygulama
Mobil Uygulama

Gün içerisinde en çok kullandığımız şey olan akıllı telefon ve tabletlerimiz gibi cihazlarımızın olmazsa olmazı mobil uygulamalardır. Mobil cihazlarda çalışması için tasarlanmış yazılımlara “Mobil Uygulama” denir.  Mobil uygulamalar ile hayatınızı kolaylaştırışınız. Zamandan ve maddi açıdan tasarruf ederek internet üzerinden sosyal ağlarda sürekli aktif olabilir, iletişim kurabilirsiniz. Günümüz teknolojisinde akıllı telefonlar ve tabletlerin engellenemez yükselişi mobil uygulamalarında önemini arttırmıştır.

Mobil uygulamaların artması ile birlikte sanal mobil uygulama mağazaları olan App Store ve Google Play arasında bir rekabet baş göstermeye başladı. Çünkü günümüzde mobil cihazları önemli kılan etkenlerden biri de cihazda çalışan mobil uygulamaların çeşitliliği, kullanımı ve kalitesidir.  Mobil uygulamalarda kullanıcı tutmak çok önemlidir. Çünkü kullanıcılar kullanımının zor olması, sürekli takılması ve diğer kullanıcılar tarafından olumsuz eleştiri alması kullanıcının uygulamayı silmesine sebep oluyor. Böyle durumlarda mobil uygulama üreticileri pazardan pay almak istiyorlarsa, farklarını ortaya koymalı, kullanıcıyı uygulamaya bağlayan tasarımlar oluşturmalıdır. Kolay kullanımlı, doğru navigasyonlu ve hızlı bir ara yüze sahip olan mobil uygulamalar daha fazla tercih edilecektir.

Mobil uygulamalar genelde hayatımızı kolaylaştırmaya, pratikleştirmeye ve eğlenceye dönüştürmeye yöneliktir. Mobil cihazınızı oyunlar aracılığı ile Mobil eğlence merkezine çevirmeyi sağlar. Müşteri memnuniyetini arttırmak için, pazarlama ve satış performansını arttırmak, maliyeti düşürmek için, marka tanıtımını arttırmak için iş dünyasının mobil uygulamaya fazlasıyla yatırım yaptığı görülmektedir.

 

BAĞLANTIDA KALIN
10LINEMEDIA
Biz 10Linemedia olarak Türkiye’de online reklam ve pazarlama sektörüne yenilikler getirmeyi hedefleyerek yola çıktık. Stratejimiz ile reklam ve pazarlama bütçenizi maksimum verimle kullanıyor ve reklam geri dönüş oranlarınızı yükseltiyoruz.