BLOG
Dijital Dünyada Yaratıcılığın Sınırı Yoktur!
GERİ DÖN
Hashtag Nedir?
Hashtag Nedir?

Hashtag, Twitter üzerindeki tüm tweetleri kategorilere ayırmak ve Twitter Arama sistemi üzerinden daha kolay bulunmasını kolaylaştırmak için geliştirilmiş bir sistemdir. Twitter ile başlayıp sonrasında diğer sosyal mecralar ile devam eden Hashtag, sosyal medyanın en önemli terimlerinden biri.  

Son yıllarda dünyada ve ülkede meydana gelen olaylarda etkisini gördüğümüz hashtag, insanların toplu bir şekilde aynı başlık altında düşüncelerini anlık olarak paylaşma imkânı sağladığı için, kullanımı gün geçtikçe daha artmaktadır. Sosyal medyada hashtag kullanımı ile kullanıcıların aradıkları içeriklere ulaşmaları ve markaların hedef kitlelerine seslerini duyurmaları kolaylaşıyor.

Son zamanlarda popülerliği daha da artan hashtag artık dizilerde, haber programlarında ve talk Showlarda kullanılmasıyla gün geçtikçe hayatımızda yer edindi.. Özellikle artık haber programları, talk showlar ve diziler hashtag yoluyla program hakkında soru ve görüşler almaktadır.

Hashtag, ’#’’ sembolünün duyulmasını istediğimiz kelime ya da kelime öbeklerinin başına bitişik bir şekilde yazılarak konmasıyla oluşmaktadır. Hashtag Twitter’da ilgi duyduğumuz, sevdiğimiz ya da şikâyetçi oluğumuz bir konuyu duyurmak istediğimizde ya da Instagram’da paylaştığımız fotoğraflarımızın beğeni sayısının yalnızca kendi arkadaş listemizle sınırlı kalmasını istemediğimiz durumlarda imdadımıza yetişiyor. Sosyal medyada hashtag kullanımı sayesinde takip ettiğiniz kullanıcılardan aldığınız haberleri takip edebilir, görüşlerini öğrenebilirsiniz.

Kurumsal hesaplarda ise hashtag kullanarak hesapları yönetmek her zaman avantajlı olacaktır. Sosyal medyada vermek istediğiniz mesajınızı belli bir hedef kitleye yayınlıyorsanız hashtag kullanmaktan daha iyi bir yöntem olamaz. Yani özel bir hedef kitleye ulaşmanızı sağlar. Markanız ya da ürününüz için açtığınız hashtagleri inceleyerek ürününüz, markanız hakkında insanların neler düşündüğünü öğrenebilirsiniz. Buda sizin etkileşimi takip etmenizi kolaylaştırır.

 

 

BAĞLANTIDA KALIN
10LINEMEDIA
Biz 10Linemedia olarak Türkiye’de online reklam ve pazarlama sektörüne yenilikler getirmeyi hedefleyerek yola çıktık. Stratejimiz ile reklam ve pazarlama bütçenizi maksimum verimle kullanıyor ve reklam geri dönüş oranlarınızı yükseltiyoruz.