BLOG
Dijital Dünyada Yaratıcılığın Sınırı Yoktur!
GERİ DÖN
Twitter’ı Etkili Kullanma Yolları Nelerdir?
Twitter’ı Etkili Kullanma Yolları Nelerdir?

Twitter ile kendinizi istekleriniz doğrultusunda ifade edebilirsiniz. Paylaştığınız metinlerin kontrolü tamamiyle sizdedir, kendinizi detaylı olarak tanıtabilir veya gizli tutabilirsiniz. Çokça kullanıcı Twitter hesabı yaratırken en iyi profili oluşturmak için vakit harcıyor fakat profillerini güncel tutmayı unutuyorlar. Bu durum kendi profilini etkili bir biçimde kullanmayı ihmal eden markalar için de geçerlidir. Twitter profilinizi en iyi biçimde kullanabilmeniz için önem taşıyan tavsiyelerimizi inceleyelim.

Logonuzu Güncelleyin:

Profil fotoğrafınızı ne zaman koydunuz? Marka logonuz olabildiğince kaliteli mi? Ya da siteniz, diğer sosyal medya hesaplarınız ve markanızın kurumsal kimliği ile uyum içinde mi?

Profil fotoğrafınız her attığınız tweet ile tekrar tekrar görüntülendiği için fazlaca mühimdir. Yani eğer güncel değilse markanızın gücünü de azaltır. 

Biyografinizi/Açıklama Kısmını Baştan Yazın:

Twitter biyografinizi okumak ve yenilemek yalnızca birkaç dakika sürer. Eğer gerçekten profilinizi en mükemmel biçimde kullanmak istiyorsanız, biyografinizi güncel ilgi alanlarınız ile yeniden oluşturmanız gerekiyor. Aynı şekilde Twitter’ı bir marka için kullanıyorsanız, biyografinize dönem dönem güncel promosyon ve kampanyalarınızı eklemeyi unutmayın.

En İyi Kullanıcı Adını Seçin:

Web sitenize Twitter sayfanıza yönlendirme yapmak amacıyla Twitter kullanıcı adınızı(URL) eklemeniz sizin için ve markanız için yararlı olur. Aynı zamanda Twitter URL’nizi Bit.ly gibi link kısaltma sistemleriyle kısaltarak, profilinizi direkt olarak kaç kişinin ziyaret ettiği gibi detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz. Twitter kullanıcı adınız, takipçilerinizle Twitter dışında da iletişim kurmak için en güçlü yöntemdir, bu sebeple sizi en iyi yansıtan URL’yi seçmeye özen gösterin.

Kapak Fotoğrafınızı Belirli Zaman Aralıkları ile Değiştirin:

Twitter kapak fotoğrafınız en büyük etkiyi yaratmak için size iyi bir fırsat sağlar. En mükemmel profiller güncel fotoğraflar kullanılarak hazırlanmış ilgi çekici kapak fotoğraflarına sahip olanlardır. Kapak fotoğrafınızı birkaç haftada bir ya da ayda bir değiştirmeniz, takipçilerinizin profilinizi bu sıklıkta ziyaret etmelerine sebep olur. Özellikle markalar için bu durum, iyi bir geri dönüş sağlar.

BAĞLANTIDA KALIN
10LINEMEDIA
Biz 10Linemedia olarak Türkiye’de online reklam ve pazarlama sektörüne yenilikler getirmeyi hedefleyerek yola çıktık. Stratejimiz ile reklam ve pazarlama bütçenizi maksimum verimle kullanıyor ve reklam geri dönüş oranlarınızı yükseltiyoruz.