BLOG
Dijital Dünyada Yaratıcılığın Sınırı Yoktur!
GERİ DÖN
Web Sitenizin Markanız İçin Önemi.
Web Sitenizin Markanız İçin Önemi.

İnternetin yayılması ve kullanıcı sayısının artması sebebiyle web siteleri markalar ve şirketler için  büyük önem taşımaya başladı. Her eve internetin girmesi şirketlerin kendi sitelerini e-ticaret pazarına sokmalarını sağlamıştır. Son verilere göre artık firmaların mağazalarına giden müşteri sayısı siteye giren kullanıcı sayısından daha azdır.

İnternetin kolaylıklarından yararlanmak isteyen kullanıcılar, bilgi almak, pazar araştırması yapmak için en kısa yol olan web sitelerini tercih ediyorlar.  Web sitelerinin kullanımının artması her geçen gün çoğalması internet sayfalarının online itibar ve marka kimliğindeki rolünü fazlasıyla arttırmaktadır. Kurumsallaşmış yada belli bir vizyon ve misyon ile sektörde var olan firmalar tarafından da aktif olarak kullanılmasına sebep olmuştur.

İyi bir web sitesi her zaman markaya olumlu imaj katar, güven sağlar. Kullanıcı artışı sebebiyle rekabetin hızla arttığı dünyada kullanıcılar firmaların/markaların web sitelerini inceleyerek kıyaslama yapma şansı buluyorlar. Web sitesine ilk defa giren bir kullanıcı için en can alıcı nokta o sitenin tasarımıdır. Yapılan araştırmalara göre internet kullanıcıları web sitesine girdikten sonra o sitede kalıp kalmayacaklarına 3-5 saniye içerisinde karar veriyorlar. Site tasarımı ne kadar can alıcı, navigasyonun kolay ve anlaşılır olması siteye müşteri çeken önemli etkendir. Kullanıcılar sitenin içinde kaybolmak yerine, kolay yönlendirilebilecekleri siteleri tercih ediyorlar. Örneğin, müşteri web sitenize girdiğinde doğru hazırlanmış kategoriler sayesinde aradığını hemen bulabilmeli. Geri gelmek istediğinde birkaç defa geri tuşuna basmamalı. İçerikler kısa ve öz olmalı çünkü artık kullanıcılar internette okumak için roll down yapmaktan pek hoşlanmıyorlar.

Web sitenizde mutlaka kurumsallığınızı, misyonunuzu ya da vizyonunuzu yansıtan renk ve tipografi kullanmalısınız. Bu markanızın yaratacağı algı için çok önemlidir, size olan güveni ve marka değerinizi arttırır. Son zamanlarda mobil cihazların artması sebebiyle sitenizin responsive formatında hazırlanıp mobil cihazlara uyumlu olması da size artı olarak dönecektir. Web sitenizin tasarımının önemli olduğu kadar yazılım kısmı da çok önemlidir. Yanlış çalışan linkler, doğru yönlendirilmemiş hatalı sayfalar müşteri kaybetmenize sebep olur. İyi bir şekilde kodlanan sitenin, hızlı ve kolay açılması da önemlidir. Kullanıcılar bekledikleri süre boyunca başka sitelere yönelebilirler.

Bir diğer önemli kısım ise, içerik kısmıdır. Sizi anlatan içeriklerinizi kullanıcı/müşteri açıklayıcı ve yeterli bulmalıdır. Bu noktada kullanıcı/müşteri ile bütün bilgilerinizi paylaşmalı ve size kolayca ulaşmalarını sağlamalısınız. Müşteri/kullanıcı aradığı her şeyi sayfanızda bulabilmeli. Böylece kullanıcı/müşterilerin aradıklarını çok kolay şekilde bulmasına, sizle ilgili bilgi almasına ve arama motorlarının web sitenizdeki içerikler sayesinde sizi bulabilmelerine olanak sağlarsınız.

BAĞLANTIDA KALIN
10LINEMEDIA
Biz 10Linemedia olarak Türkiye’de online reklam ve pazarlama sektörüne yenilikler getirmeyi hedefleyerek yola çıktık. Stratejimiz ile reklam ve pazarlama bütçenizi maksimum verimle kullanıyor ve reklam geri dönüş oranlarınızı yükseltiyoruz.