BLOG
Dijital Dünyada Yaratıcılığın Sınırı Yoktur!
GERİ DÖN
Twitter Analitik Servisini Açtı
Twitter Analitik Servisini Açtı

Sosyal medya platformlarını kullanıcılarının kullanma amaçları arasında hep daha fazla kişiye ulaşmak ya da daha fazla kullanıcıyla etkileşime girmek vardır. Sosyal medya adı üzerinde insanların sosyalleştiği ve dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar diğer insanlarla etkileşime girdikleri bir yerdir. 

Bugüne kadar sadece Twitter Card kullanıcılarına, reklam veren ve onaylı hesaplara açık olan Twitter Analatikten diğer kullanıcılar yararlanamıyordu. Son yapılan güncelleme ile Twitter Analitik servisi tüm kullanıcılara açıldı. Şu an için sadece Fransızca, İngilizce, Japonca ve İspanyolca dillerinde atılan tweet’leri kapsamayan bu servis kısa süre içerisinde tüm dillere açılacak ve kullanıcılar attıkları tweet’lerin bilgilerine ulaşabilecek ve detaylı analizleri görebilecek.

Bir sosyal medya kullanıcısı olarak, Twitter’de attığınız bir tweet’in kimlere ulaştığını ve ne gibi etkiler yarattığını görmek istiyor olabilirsiniz. Bu servis ile kullanıcılar tweet’lerinin yarattıkları etki, tıklanma sayıları, aylık etkileşim oranı ve aylara göre dağılımı bulunuyor. Tweet analizini görmek isteyen kullanıcılar için tek bir şart var, o da hesaplarının en az 14 gündür açık olması da gerekiyor. Analitik servisi özellikle kurumsal ve marka hesapları gibi büyük hedef kitlelere ulaşmak isteyen hesapların sosyal medya stratejilerini de belirlemeye yardımcı olacaktır.

 

BAĞLANTIDA KALIN
10LINEMEDIA
Biz 10Linemedia olarak Türkiye’de online reklam ve pazarlama sektörüne yenilikler getirmeyi hedefleyerek yola çıktık. Stratejimiz ile reklam ve pazarlama bütçenizi maksimum verimle kullanıyor ve reklam geri dönüş oranlarınızı yükseltiyoruz.