BLOG
Dijital Dünyada Yaratıcılığın Sınırı Yoktur!
GERİ DÖN
Wattpad Nedir?
Wattpad Nedir?

Yeni bir Sosyal Medya platformu: Wattpad. Türkiye’de de çok büyük bir ilgiyle karşılanan ve şuan bile binlerce kullanıcıya gelmeyi başaran Wattpad, hem okuyucular hem de yazarlar için eşsiz bir tecrübe sunuyor.

Wattpad, klasikleşmiş sosyal medya mecralarının aksine, fotoğraf ve video paylaşımlarına değil, isteyen kişiler için kurgu veya gerçek öyküler, şiir ve hikaye paylaşımına imkan yaratan bir platform.

Sloganı ise: ‘Neyle ilgileniyor olursan ol, hepsi Wattpad’de ücretsiz!’ 

Wattpad’in şu anki vizyonuna değinirsek eğer; kullanıcıların ilgi alanları ne olursa olsun, herkese her konuda okuyacak bir metin sunmak. Kullanıcılarına hiçbir konu veya biçim sınırlaması getirmeyen Wattpad, hem masaüstü hem de mobil uygulama üzerinde eğlenceli vakit geçirmek isteyen kullanıcılara daha önce rastlamadıkları bir mecra sunmakta son derece kararlı.

Wattpad Yazarlarının Bilmesi Gerekenler Nelerdir?

Eğer yazım aşamasında olan bir kitabınız varsa, Wattpad, daha çok kullanıcıya ulaşabilmesi için kitabınızı tam halinde değil kısım kısım paylaşmanızı istiyor. Paylaştığınız her kısım için ise içeriğin web site içinde ön plana çıkmasını sağlayacak anahtar kelimeler, görseller ve videolar eklemiz de mümkün oluyor.

Paylaştığınız kısımların vakit aralıklarını kısa tutmak da okuyucu etkileşimini fazlalaştıracağından, Wattpad sizin profilinizi takip etmeye değer profiller listesine ekleyebiliyor. Bunun için sunulan ideal vakit ise haftada 1 veya 2 içerik paylaşımıdır.

Wattpad ile isminizi duyurmak ve daha çok kitleye sahip olmak için; ilginizi çeken ve kendi alanınıza yakın bulduğunuz yazarların metinlerine yorum yoluyla görüşlerinizi bildirebilirsiniz. Hem yazı yazma yaratıcılığınızı göstermek hem de size faydalı geri dönüşler sağlayabilecek yazarlarla tanışmak için iyi bir yol.

Wattpad’in en son eklentisi olan Fan Funding’den faydalanarak daha fazla kitleye ulaşabilirsiniz.

Wattpad’de şu an en çok ilgi gören alanlar ise; bilim kurgu, gençlik ve fantezi romanları.

BAĞLANTIDA KALIN
10LINEMEDIA
Biz 10Linemedia olarak Türkiye’de online reklam ve pazarlama sektörüne yenilikler getirmeyi hedefleyerek yola çıktık. Stratejimiz ile reklam ve pazarlama bütçenizi maksimum verimle kullanıyor ve reklam geri dönüş oranlarınızı yükseltiyoruz.