BLOG
Dijital Dünyada Yaratıcılığın Sınırı Yoktur!
GERİ DÖN
5 Adımda Başarılı Youtube Kanalı Nasıl Oluşturulur?
5 Adımda Başarılı Youtube Kanalı Nasıl Oluşturulur?

Youtube günümüz dünyasında giderek popülaritesini artıran bir sosyal medya platformu. Bu doğrultuda; Youtube’da kendi videonuzu oluşturup, paylaştığınız an her şey başlıyor demektir.

Size ulaşan kitleleri, kalıcı abonelere haline getirmenin yolları nelerdir?

 

1-) İlgi çekici ve çok etkili bir kanal tanıtım videosu paylaşın

Ziyaretçi insanlar sayfanıza geldiği an, onların dikkatini çekiyor olmalısınız. Kanal tanıtımı bunu yapmanın en doğru yöntemlerinden biri. Kısa, ilgi çekici ve içeriğinizi temsil eden bir şeyler olmalı. İnsanlara ne yaptığınızı veya yapacağınız anlatmayın, onlara bunu gösterin!

2-) Kanal isminizi ve tanıtımınızı bağlantılı hale getirin

Kanalınızın ismi ve tanıtımının yalnızca ana sayfanızda görünmeyeceğini, arama kısmında ve ayrıca önerilen kanal kategorilerinde de gösterileceğini unutmadan hareket edin. Kanal isminizin URL bağlantınız ile aynı olmadığını kontrol edin.

Kanal tanıtımınızı oluştururken, sitede nasıl görüneceğini dikkatle inceleyin. En mühim içeriğinizin ön plana çıkaran bir tanıtıma gereksiniminiz olacak.

3-) Doğru ikonu/logoyu/profil resmini seçin

Bu seçim Facebook profil fotoğrafı seçmekle aynı şey değil. Küçük çözünürlüklerde olduğu için, bu özelliklere en uygun ve en güzel görünecek bir şeyler seçiyor olmalısınız. Ayrıca söylemek gerekirse bunun markalaşma ile ilgili olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

4-) Kanalınızda tasarımsal ve sanatsal olarak farklı şeyler yapın

İçeriğinizin kanalınız dışında nasıl görüneceği çok önemli. Masaüstü, tablet, dizüstü, telefon, televizyon gibi cihazları dikkate alarak oluşturuyor olmalısınız. Her mecrada güzel görünmek için imajınızı çok iyi bir şekilde ayarlamanız gerekiyor. Web tasarım tadında sanatsal çalışmaları yaparken, ziyaretçilere onları bağlayacak bir şeyler oluşturmaya özen gösterin.

5-) Kanal ayarlarınızı en uygun şekilde değiştirin

İçerik üreticisi olarak sizler, abonelerinizi eğlendirmek ve keyiflendirmek isteyebilirsiniz. Haftalık zamana göre yüklemiyorsanız, aktifliğinizi kanıtlamanız gerekiyor. Bu kısımda yüklemelerinizi, beğendiğiniz içerikleri, abone olduğunuz kanalları göstermeniz gerekiyor.

Abonelerinizi paylaşım ayarlarınıza göre yönlendirin. Stratejik olarak yaklaşarak, yalnızca belli başlı videoları beğenin ya da haftanın belli günlerinde içeriklere yorum yapın.

BAĞLANTIDA KALIN
10LINEMEDIA
Biz 10Linemedia olarak Türkiye’de online reklam ve pazarlama sektörüne yenilikler getirmeyi hedefleyerek yola çıktık. Stratejimiz ile reklam ve pazarlama bütçenizi maksimum verimle kullanıyor ve reklam geri dönüş oranlarınızı yükseltiyoruz.